ENGLISH
دوشنبه, 4 تیر 1397 - 12 شوال 1439 - June 25, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  برقراری پروازهای مستقیم خارجی نیاز یزد جهانی

  صبح روز شنبه 24 تیرماه و در حالی که کمتر از یک هفته از ثبت جهانی شهر یزد می گذرد، با حضور فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد و عباس محمدی مدیرکل فرودگاه یزد، جلسه بررسی پروازهای خارجی یزد در دفتر مدیر کل فرودگاه بین المللی یزد تشکیل گردید.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، "فاطمه دانش یزدی" مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد در این جلسه ضمن تبریک ثبت جهانی شهر یزد تصریح کرد: با همت و تلاش مسئولین کشوری و همراهی و همکاری مسئولان استانی شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست ‌و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

  وی در ادامه افزود بی شک با ثبت جهانی شهر یزد از این پس یکی از مقاصد اصلی گردشگران جهان شهر تاریخی یزد خواهد بود و سیل عظیم گردشگران به سوی این شهر سرازیر خواهد شد و جا دارد از هم اکنون زیرساختها و برنامه های مدون در این زمینه به اجرا گذاشته شود.

  این مقام مسئول در ادامه گفت: یکی از مهمترین نیازهای زیرساختی در زمینه گردشگری شهر جهانی یزد، سفر آسان و راحت به این جهان شهر است. لذا وجود پروازهای خارجی مستقیم به این شهر تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است.

  در ادامه این جلسه: عباس محمدی مدیرکل فرودگاه بین‌المللی یزد از افتتاح سه مسیر خارجی فرودگاه یزد خبر داد و افزود: همزمان با ثبت یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در یونسکو، برنامه توسعه پروازهای خارجی دنبال می شود.

  وی در ادامه از برنامه‌ریزی‌ های جدید فرودگاه برای افتتاح مسیرهای تازه خارجی خبر داد و گفت: همزمان با قطعی‌ شدن گواهینامه بین المللی یزد در نظر داریم تا این فرودگاه را به یکی از فرودگاه های فعال تبدیل نماییم.

  لازم به ذکر است: روز یکشنبه 18 تیرماه 1396 «شهر تاریخی یزد» به عنوان نخستین شهر تاریخی زنده دنیا در چهل و یکمین اجلاس کمیته میرات جهانی یونسکو به ثبت رسید.

  منبع خبر:

  دیدگاه کاربران