ENGLISH
شنبه, 1 اردیبهشت 1397 - 6 شعبان 1439 - April 21, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  برگزاری اولین جلسه کمیته گردشگری ورزشی در استان یزد

  با حضور محمدرضا نصیری سرپرست معاونت گردشگری استان یزد، ابوالفضل کارگر معاونت توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان یزد و علاقه مندان و پیشکسوتان در رشته های کوهنوردی و دوچرخه سواری و ورزش های همگانی و هوایی اولین جلسه کمیته گردشگری ورزشی استان یزد برگزار شد.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، در ابتدای این جلسه محمدرضا نصیری سرپرست معاونت گردشگری استان یزد گزارشی از اقدامات انجام شده جهت بهبود گردشگری ورزشی توسط این اداره کل بیان نمود.

  او در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت گردشگری ورزشی در رونق گردشگری استان عنوان کرد: باتوجه به ثبت جهانی یزد و ضرورت توسعه گردشگری ورزشی به عنوان مکمل گردشگری تاریخی و فرهنگی و ایجاد بستر مناسب و زیرساخت در حوزه گردشگری و همچنین بالا بردن ماندگاری گردشگران، هماهنگی هرچه بیشتر دستگاه های مرتبط را خواستار شد.

  این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: با توجه به فعالیت بسیار خوب جوانان استان یزد در زمینه ورزش های هوایی و پیشرفت خوب استان یزد در این زمینه و همچنین وجود علاقه مندان زیادی که در این ورزش وجود دارند موقعیت خوبی برای پیشرفت گردشگری ورزشی در این رشته ها وجود دارد.

  سرپرست معاونت گردشگری تصریح کرد: در راستای بهبود و پیشرفت ورزش های هوایی دو مجموعه کلوت در شمال شهر یزد و اردشیر در مسیر جاده دربید اختصاص داده شده تا به صورت تخصصی به این ورزش ها پرداخته شود.

  این مقام مسئول در ادامه با اشاره به پیشینه دوچرخه سواری در استان و به ویژه شهر یزد ابراز امیدواری کرد: با همکاری هیات دوچرخه سواری استان یزد برنامه های خوبی در این زمینه در بافت تاریخی شهر یزد داشته باشیم.

  نصیری عنوان کرد: امید است با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، برنامه های ورزشی خوبی در کلیه شهرستان های استان یزد به مرحله اجرا درآید.

  منبع خبر:

  دیدگاه کاربران